niedziela, 20 stycznia 2013

Inspiracje z kwiaciarni...

Dzień Babci i Dzień Dziadka to okazja do tego by wybrać się do kwiaciarni po bukiet kwiatów .Uwielbiam takie miejsca ,piękne, ukwiecone w dodatku z mnóstwem inspiracji do wykorzystania na własną rękę.
Moje hity z ostatniej wizyty to :
1) zaimpregnowane łodygi słonecznika i pomalowane na różne kolory,
2) półeczka z kwiatkami cebulowymi wraz z ceramiką
3) wazon na rośliny typu bez
4) kosz z maleńkimi dwu kolorowymi kwiatkami
5)świeczniki z korzeni pomalowane na biało
Większość z tego można zrobić samemu za kilka złotych , ciekawym pomysłem są również wspomniane kwiaty cebulowe powsadzane i przyozdobione w fantazyjny sposób. Wykorzystam na pewno większość tych pomysłów ale żal mi słoneczników ,że tyle łodyg zmarnowałam latem bo w wazonie wyglądają genialnie :(Przepraszam za jakość zdjęć ale robione były tym co miałam pod ręką czyli telefonem.Mam nadzieję ,że okażą się w miarę przejrzyste i będziecie mogły podpatrzeć coś dla siebie. Na końcu dodaje zdjęcia bukieciku dla Babci-sama wybrałam rośliny ,z których ma być zrobiony i ich kolor.Na samym końcu zdjęcia ptaszyny,którą udało mi się kupić za 6 zł w sklepie typu 1001 drobiazgów.Prawda ,że uroczy?:)


3 komentarze:

  1. też robię samodzielnie takie kompozycje, kupuję same kwiaty w doniczkach i kombinuję z dekoracjami i strojeniem :)

    OdpowiedzUsuń
  2. To super Margaretko! Odrobina roślinności wnosi niesamowity klimat do domu:) Podziel się jak wymyślisz coś nowego ,chętnie się zainspiruję;) pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Śliczne roślinki. Lubię zieleń w domu, ożywia wnętrze i daje przytulności :)

    OdpowiedzUsuń